Balmain Balmain Homme EDT Parfume Meshkuj
Balmain

Balmain Homme EDT

7200,-  Lekë

me TVSH
Masa

Aroma shpallet si sensuale, elegante dhe e varur.
Balmain Homme është një përbërje orientale drunore e nënshkruar nga parfumeri Olivier Pescheux.
Aroma hapet me freskinë metalike të bergamotit të kombinuar me erëzat e arrëmyshkut dhe shafranit.
Akord lëkure dhe gjethe vjollce krijojnë një aromë të "frutit të ndaluar" që dominon zemrën dhe gradualisht kthehet në bazën e kedrit, tonkës dhe myshkut.

  Security policy

(edit with the Customer Reassurance module)

  Delivery policy

(edit with the Customer Reassurance module)

  Return policy

(edit with the Customer Reassurance module)

Balmain Homme nga Pierre Balmain është një aromë druresh amber për meshkuj. Balmain Homme u lançua në vitin 2015. Hunda e kësaj arome është Olivier Pescheux.

Detajet e produktit

3386460070867
100 Artikuj

Referencat specifike

3386460070867

Krahaso

Produkti
Jean Paul Gaultier Jean Paul Gaultier Le Male EDT Parfume Meshkuj Jean Paul Gaultier Le Male EDT Azzaro Decibel Azzaro EDT Parfume Meshkuj Decibel Azzaro EDT
Availability
Çmimi
5600 - Lekë
7200 - Lekë
Përshkrimi

Le Male nga Jean Paul Gaultier eshte nje fragrance qelibaresh me shume perberes.

Nuancat e siperme te ketij parfumi jane ato te livandos, mendes, kardamomit, bergamotit dhe artemisias, notat e mesme jane ato te kanelles, luleve te

portokallit dhe koperr persiane, notat fundore jane ato te vaniljes, farave tonka, qelibarit, drurit te sandalit dhe cedarit.

Notat e sipërme janë jamballi, aldehidet dhe limoni amalfi; notat e mesme janë temjan dhe vjollcë; notat bazë janë fasule tonka, vanille dhe vetiver.

No features to compare