Dolce&Gabbana Dolce&Gabbana K By Dolce&Gabbana EDP Parfume Meshkuj
Dolce&Gabbana

Dolce&Gabbana K By Dolce&Gabbana EDP

11200,-  Lekë

me TVSH
Masa

K By Dolce & Gabbana është një aromë për meshkuj, e cila hapet nga agrumet e plotësuara me manaferrat.

Zemra kombinon livando, barbarozë, sherebelë dhe një lloj speci djegës (pimento).

Përbërja mbyllet nga kedri, patchouli dhe vetiver.

Një aromë për të gjithë ata që duan të ndjehen si mbretër. 

  Security policy

(edit with the Customer Reassurance module)

  Delivery policy

(edit with the Customer Reassurance module)

  Return policy

(edit with the Customer Reassurance module)

K nga Dolce & Gabbana Eau de Parfum nga Dolce & Gabbana është një aromë me aromë druri për burra dhe u lançua në vitin 2020.

Detajet e produktit

3423473101253
100 Artikuj

Referencat specifike

3423473101154

Krahaso

Produkti
Paco Rabanne Paco Rabanne 1 Million EDT Parfume Meshkuj Paco Rabanne 1 Million EDT Paco Rabanne Paco Rabanne Ultraviolet Man EDT Parfume Meshkuj Paco Rabanne Ultraviolet Man EDT Gucci Gucci by Gucci Pour Homme EDT Parfume Meshkuj Gucci by Gucci Pour Homme EDT Jean Paul Gaultier Jean Paul Gaultier Le Male Intense Essence de Parfum Parfume Meshkuj Jean Paul Gaultier Le Male Intense Essence de Parfum
Availability
Çmimi
8000 - Lekë
8000 - Lekë
11200 - Lekë
11200 - Lekë
Përshkrimi

Aroma e suksesit.

Te shkosh per ar sepse dekadenca eshte dritheruese.

Njeri jo aq i bute.

Elegante dhe e padurueshme ne mase te barabarte, nje perzierje dehese, e fuqishme qe fillon e fresket dhe leviz mbi nje marreveshje lekure pikante.

Nje alkimi arrestuese e joshjes se plote. Shënimet kryesore janë mandarin e gjakut, grejpfrut dhe nenexhik; notat e mesme janë kanellë, shënime pikante dhe trëndafil; shënimet bazë janë qelibar, lëkurë, shënime druri dhe patchouli indian.

Aroma orientale kombinuar me drunj nga Paco Rabanne, u krijua per te kapur thelbin e sensualitetit mashkullor.

Perberja e thjeshte, por unike e aromes permban nenexhik, qelibar dhe vetiver.

Kjo arome fantastike ve ne pah karakterin e cdo mashkulli qe e mban ate.

Gucci by Gucci per meshkuj eshte esenca per meshkujt e sotem.

Kombinimi klasik i mashkullit sharmant, me ate kontemporan dhe elegancen e momentit.

Ky parfum qe misheron traditen dhe luksin e brandit, eshte krijimi i pare per meshkuj i Frida Giannini.

Paketimi i jashtem elegant, i frymezuar nga simboli i Gucci, eshte i propozuar ne nje kombinim te sofistikuar i ngjyrave te kohes, ndersa klasikja, printimi GG karakterizon paketimin e brendshem.

Parfumi karakterizohet si një dru chipre modern dhe përfshin nota të bergamotit, selvisë dhe manushaqes në pjesën e sipërme, zemrën që përmban gjethe duhani dhe jasemini dhe notat bazë të përbërë nga patchouli, qelibar dhe elemi temjan që nuk rrjedh nga druri.

Le Male Essence de Parfum nga Jean Paul Gaultier eshte nje fragrance me aroma qelibari dhe lulesh aromatike per meshkuj.

Notat e siperme jane ato te bergamotit, kardamomit, piperit dhe artemisias.

Nuancat e mesme jane nje kombinim i lekures, livandos, kanelles dhe mendres.

Shenimet baze jane ato te vaniljes, kumarines, cedarit, vetiverit, patchoulit, qelibarit, myshkut dhe kostusit.

No features to compare