Jean Paul Gaultier Jean Paul Gaultier Classique Essence de Parfum EDP Parfume Femra
Jean Paul Gaultier

Jean Paul Gaultier Classique Essence de Parfum EDP

12000,-  Lekë

me TVSH
Masa

Classique Essence de Parfum fillon me një notë të freskët pikante të xhenxhefilit.
Zemra e jasemines Sambac dhe luleve të portokallit është vendosur mbi një bazë të zjarrtë prej druri të çmuar, vanilje dhe krem ​​chantilly.
Shishja e qelqit e parfumit përmban gjoks të reduktuar dhe ije më të theksuara në krahasim me origjinalin.

  Security policy

(edit with the Customer Reassurance module)

  Delivery policy

(edit with the Customer Reassurance module)

  Return policy

(edit with the Customer Reassurance module)

Classique Essence de Parfum nga Jean Paul Gaultier është një aromë me lule qelibar për femra. Classique Essence de Parfum u lançua në vitin 2016. Hunda e kësaj arome është Daphne Bugey.Jean Paul Gaultier rishpik aromat e tij më të njohura Le Male dhe Classique në bashkëpunim me Puig, duke i kthyer ato në krijime "Belle Parfumerie" me një prekje të re të sofistikimit.

Detajet e produktit

8435415000307
100 Artikuj

Referencat specifike

8435415000291

Krahaso

Produkti
Paco Rabanne Paco Rabanne Ultraviolet EDP Parfume Femra Paco Rabanne Ultraviolet EDP Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her EDP Parfume Femra Narciso Rodriguez For Her EDP Gucci Gucci Flora By Gucci EDT Parfume Femra Gucci Flora By Gucci EDT
Availability
Çmimi
8800 - Lekë
12000 - Lekë -20% 9600 - Lekë
12000 - Lekë
Përshkrimi

Ultraviolet misheron nje bote shpirterore dhe rrezatuese.

Eshte nje arome orientale me lule moderne, sensuale dhe joshese per femra qe eshte ideale per veshjet e zyres.

Shenimet kryesore te piperit te portokallit, palisandrit brazilian dhe bajames se fresket se bashku me kajsine dhe koriandren hapin aromen, duke cuar ne zemren e osmantusit japonez, vjollces, jasemines dhe trendafilit, me nje baze vanilje, qelibar, patchouli dhe kedri.

Narciso Rodriguez for Her eshte nje fragrance e thjeshte e drejtuar nga feminiliteti dhe eleganca.

Kjo fragrance eshte nje simbioze e perkryer e femres dhe bukurise se saj me deshirat e saj te pakufishme.

E ndertuar ne nje kompozim magjik dhe sensual, te nuancave te myshqeveve, pjeshkes, trendafilave dhe velvetit.

Nderkohe nje vije e holle qelibari dhe druresh frutor, i jep misterin dhe thellesine ketij parfumi.

Narciso Rodriguez e con filozofine e tij te dizajnit edhe tek shishja qe eshte nje zhveshje, nje lakuriqesi qe thjesht do qe te tregoje naivitetin, pafajesine dhe bukurine femerore te ketij parfumi.

Gucci Flora është pasuruar me aroma shtesë të agrumeve në notat kryesore dhe nuanca ujore dhe jeshile në zemër, ndërsa baza mbetet e pandryshuar.

Përbërja fillon me mandarinë, bergamot, kumquat, limon dhe bozhure.

Zemra është bërë nga petale trëndafili dhe osmantus me shtesa të gjelbra dhe ujore, të shtruara në bazë të drurit të sandalit, patchoulit dhe specit rozë.

No features to compare