Jean Paul Gaultier Jean Paul Gaultier So Scandal EDP Parfume Femra
Jean Paul Gaultier

Jean Paul Gaultier So Scandal EDP

8800,-  Lekë

me TVSH
Masa

So Scandal nga Jean Paul Gaultier eshte nje fragrance lulesh frutore per femra.

Ky parfum terheq vemendjen e kujdo ne eventet ekstravagante te mbremjeve ne kryeqytetin francez.

E paparashikueshme, skandaloze, dhe e paturp.

Shperthimi i luleve te portokallit, jasemines dhe tuberozes ngacmon anen e saj te erret me sensualitet elegant.

Nuancat qumeshtore i japin asaj nje shkelqim teper fiksues.

  Security policy

(edit with the Customer Reassurance module)

  Delivery policy

(edit with the Customer Reassurance module)

  Return policy

(edit with the Customer Reassurance module)

Nje fragrance lulesh frutore per femra, lancuar ne 2020. So Scandal u krijua nga Fabrice Pellegrin dhe Daphne Bugey. Krijuar per femra qe duan te defrejne pa asnje kompleks dhe paragjykim mbi veten.

Detajet e produktit

8435415032520
100 Artikuj

Referencat specifike

8435411301132

Krahaso

Produkti
Roberto Cavalli Roberto Cavalli Classique Nero Assoluto EDP Parfume Femra Roberto Cavalli Classique Nero Assoluto EDP Roberto Cavalli Roberto Cavalli Paradiso Assoluto EDP Parfume Femra Roberto Cavalli Paradiso Assoluto EDP Roberto Cavalli Roberto Cavalli Paradiso Azzurro EDP Parfume Femra Roberto Cavalli Paradiso Azzurro EDP Carolina Herrera Carolina Herrera 212 NYC EDT Parfume Femra Carolina Herrera 212 NYC EDT
Availability
Çmimi
8800 - Lekë
8800 - Lekë
8800 - Lekë
8800 - Lekë
Përshkrimi

Nero Assoluto i perket familjes se drunjve.

Hijeshia e saj dhurohet nga perberesit kryesore te cmuar dhe te cilesise me te larte.

Nje orkester joshese me orkide hap rrugen me nje note te larte joshese qe terheq vemendjen dhe zgjon shqisat.

Kjo lule delikate, por e pasur dhuron nje sensualitet te jashtezakonshem, qe zgjatet dhe intensifikohet nga nje note e mesme e pasur dhe e ngrohte e vaniljes se erret.

Dualizmi i Nero Assoluto theksohet nga aroma e tij e embel.

Kjo arome unike mburret me nje note thelbesore dhe madheshtore te drunjte.

Prodhuar ne France.

Paradiso Assoluto përfaqëson aromat e një kopshti qiellor, natyrën e tij bujare dhe lulet intensive.

Eshtë shpallur si një aromë sensuale dhe tërheqëse që fillon me lule dhe pikante me akordet e specit të kuq dhe wisteria.

Një shënim jasemini i egër, nënshkrimi i linjës Paradiso, është përzier me zambak të kuq në zemër të parfumit.

Baza përshkruhet si sensuale dhe kremoze, me akorde patchouli, dru sandali dhe vanilje.

Paradiso Azzurro eshte nje feste e gazuar e bukurise se bregdetit mesdhetar.

Nje perzierje e notave te buta dhe delikate.

Evokon nje fllad te holle mesdhetar: nje prekje agrumesh me nje note te bute te bergamotit, perzihen me notat e siperme te livandes.

Ky fllad bashkohet butesisht me aromen e petaleve te jaseminit.

Aroma e mesme, terheqese me lule, krijon ekuilibrin me sublim midis jasemines dhe pafajesise se brishte te petaleve te tij te mbuluara me vese.

Shenimet intensive prej druri te selvise dhe kashmirit krijojne nje arome te ngrohte dhe perqafuese me nje parfum hipnotik dhe te zgjatur.

Aromat perhapese te luleve te 212 NYC jane aromatikisht te ndritshme dhe te lehta, te punuara me pasion nga mjeshtri i parfumerise Alberto Morillas.

Shishja 212 NYC ruan nje ndjeshmeri minimaliste me nje arome shume-shtresore te energjise se lezetshme brenda.

Struktura arkitektonike e qelqit dhe strehon dy 212 shishe, nje per shtepi dhe nje per kudo qe shkon.

Notat kryesore janë lule portokalli, lule kaktus, bergamot dhe mandarin portokalli; notat e mesme janë zambaku, freesia, gardenia, jasemini, kamelia e bardhë, zambaku i luginës, trëndafili dhe bozhure; notat bazë janë myshk dhe druri i sandalit.

No features to compare